Učili jsme podnikat
s podporou odborníků

ÚČASTNÍCI ZÍSKALI

 

  • 40 hodin praktických workshopů, kde se dozvěděli, jak vytvořit byznys model, zanalyzovat konkurenci, uskutečnit zákaznický průzkum, vytvořit prototyp a vyladit cenotvorbu.
  • Sérii odborných seminářů, kde si osvojili základy strategického a finančního plánování,
  • Osobní konzultaci až s 8 mentory z byznysu i nezisku.

KOMU BYL PROGRAM URČEN

  • Inovátorům s projekty v počáteční fázi, kteří potřebovali ověřit svůj byznys model.
  • Akcelerátor byl určen neziskovkám, které chtějí vyzkoušet i jiný než fundraisingový přístup a lákala je je finanční udržitelnost.
  • Přihlašovali se k nám týmy, pokud měly jasně definovaný problém a přicházely s inovativním návrhem řešení.
  • Šanci na přijetí měla řešení s ambicí dopadu na tisíce uživatelů a škálovatelné projekty.
  • Přijímali jsme pouze dvoučlenné týmy.

KOLIK TO STÁLO?

  • Hodnota programu šplhá do desítek tisíc korun,  posláním ale bylo podporovat ty, kteří chtějí spoluvytvářet zodpovědnou, vzdělanou a šťastnou společnost. Proto jsme vybírali jen poplatek ve výši 3210 Kč za účastníka.
  • Týmům jsme hradili ubytování a celodenní stravu ve výjezdní části akcelerátoru.
  • Pokud poplatek nemohli účastníci uhradit, bylo možné požádat o stipendium a tuto možnost zašktnout v přihlášce.

CO JSME NABÍZELI ÚČASTNÍKŮM

Dozvíte se, co je to sociální podnikání a upevníte základní stavební kameny svého projektu. 

Vytvoříte 
prototyp, testovací web i kampaň a ověříte jej v terénu a s reálnými zákazníky.

Je váš projekt finančně udržitelný? Naučíte se strategicky plánovat.

Natrénujete veřejný projev. A konečně budete prezentovat jako rozený vypravěč příběhů.
Naučíte se pracovat se svými talenty, rozpoznáte své silné stránky a začnete růst.
Naši mentoři vám během jednoho předají své cenné rady. 

TERMÍNY PRO ROK 2024 

 

  • Přihlášky do akcelerátoru jsme přijímali do 14. 4.
  • 23. 4. a 25.4. proběhly osobní pohovory.
  • 13. až 15. 5. proběhl I. blok akcelerátoru v Praze.
  • 28. 5. až 1. 6. se uskutečnil II. blok akcelerátoru mimo Prahu s ubytováním v Liškově mlýně.
  • Program bylo nutné absolvovat v celé šíři a mezi jednotlivými bloky pracovat na zadání.

    EXPERTI, KTEŘÍ SE PODĚLILI O SVÉ ZKUŠENOSTI

    2024

    Juraj Kováč

    LEKTOR

    Zakladatel programu “Rozbehni sa!”, kde učí lidi, jak rozběhnout jejich business nápad do 100 €. Garant projektů Nejlepší nápad, iNOVEum a Social Impact Award Slovensko, které rozvíjejí podnikavost studentů na středních a vysokých školách. Bývalý prezident AIESEC Slovensko a člen Alumni Hall of Fame.

    Milan Pařil

    LEKTOR a MENTOR

    Pracuje jako kouč, trenér a konzultant společností v režimu start-up až po nadnárodní korporace a veřejnou správu. Řídí společnost Inpram, zaměřuje se na strategii a vizi. Má zkušenosti z firem jakými jsou např. Telefónica O2, GTS Czech, PyrotekCZ, Imparta Ltd., Jihomoravské inovační centrum atp.

    Tomáš Řemínek

    LEKTOR a MENTOR

    Bývalý ředitel Informačního střediska Mikuláš, o. p. s., které se zabývalo náhradní rodinnou péčí. Vedl také organizaci Felicius, o. p. s., pořádající osobnostně rozvojové akce. Spoluzaložil chráněnou dílnu Lemniskáta, kde působí v dozorčí radě. Od roku 2014 řídí Nadaci Lilie & Karla Janečkových, je členem správní rady Nadačního fondu Eduzměna a Familylab ČR z.ú.

    Martin Hak

    LEKTOR

    Vypravěč příběhů. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace.

    Sidney Zdeněk Hornych

    MENTOR

    Nadšenec pro strojové učení a umělou inteligenci. Založil společnost SOCIFI zaměřenou na monetizaci a analýzu bezdrátových sítí. Rozjel digitální agenturu PositiveZero, která pracovala pro společnosti jako Microsoft, Heineken nebo Škoda Auto. Cenné zkušenosti získal během podnikání v Silicon Valley. Je zakladatelem společnosti IMMERSIANS. Primárně rozvíjí technologie ve společnostech KINTARA a GRASII.

    Lukáš Konečný

    LEKTOR

    Junior Partner ve venture capital platformě Y Soft Ventures, kde se vedle podpory zainvestovaných startupů stará o provoz a finanční řízení. Je jedním z expertních hodnotitelů Evropské komise a TAČR. Jako konzultant provádí začínající podnikatele jejich prvními businessovými kroky a těm zkušenějším pomáhá mít pořádek (nejen) ve financích, strategických plánech, obchodních modelech a nastavení businessu směrem dovnitř i ven. Nejradši relaxuje s (bas)kytarou v ruce.

    Jakub Hejzlar

    LEKTOR

    Spoluzaložil portál pro sdílení výukových materiálů Učitelnice, kde získává cenné zkušenosti a aktuálně vede celý tým Učitelnice. Věří, že jednotliví učitelé jsou ti odborníci, kteří přinesou tolik potřebnou změnu v přístupu ke vzdělávání. Nemá rád granty a dotace, protože odvádí pozornost a svazují ruce při budování produktu nebo služby.

    Petra Cihlářová

    MENTORKA

    Ředitelka společnosti UP 271, která spravuje portfolio startupů svěřeneckého fondu Trust 21 a zároveň soukromé investice Karla Janečka. Zaměřením projektová manažerka a konzultantka, která se věnovala zejména procházením změn ve společnostech a nastavování interních procesů. Zkušenosti má z menších českých společností, přes bankovní korporace až po 7 let konzultování a lektorování v tzv. „Velké 4“. Poslední 3 roky se naplno věnuje zejména startupům a částečně i filantropickým aktivitám v podobě členství ve správních či dozorčích radách. Práce s lidmi ji fascinuje natolik, že po absolvování různých koučovacích výcviků přešla na výcvik psychoterapeutický, který snad za rok dokončí.

    Michaela Dvořáková

    MENTORKA

    Věří, že je dobré znát svou vlastní hodnotu. Pomůže to totiž nejen jedinci, ale také společnosti. Tak přistupuje k práci, vedení lidí i osobním vztahům. Je CEO Žen s.r.o., mentoruje, vymýšlí a propojuje, projekty i lidi. Vidí věci „out of the box“, což vnímá jako svou výhodu.

    Tomáš Studeník

    MENTOR

    Tomáš Studeník si rád hraje na městského inovačního ninju. Má na kontě studia na HEC Paris a Oxford University, ale nebojte, neztratil smysl pro české ireálie. Tomáš se pustil do zdokonaluje nemocnice, továrny a celá města pomocí nejnovějších technologických vychytávek jako ai, genai a hybaj. Šéfuje si v konzultační firmě Insane Business Ideas, která je ještě více šílená, než zní. Tomáš před deseti lety přivezl do Čech koncept FuckUp Nights a sepsal k tématu “Velkou knihu fuckupů”.

    V roce 2020 ho magazín Computer World vyhlásil za TOP IT osobnost roku. Bejt osobností mu nestačilo a tak se pustil do projektu THEaiTRE, kde umělá inteligence dokázala po sto letech od premiéry R.U.R. Karla Čapka sepsat divadelní hru. V roce 2022 dal život středoevropskému health tech inkubátoru Caelestinus, protože má cenu dělat dobro a dělat to dobře. V roce 2023 Tomáš spolu s prof. Josefem Hynkem vydávají knihu “Umění neúspěchu”, aby motivovali k neúspěchu i nastupující generace.

    Jan Dolínek

    MENTOR

    Aktuálně pečuje o dárce v Centru paliativní péče, pomáhá růst Unii rodičů a je členem výboru Národní asociace dobrovolnictví. V posledních už více než dvaceti letech se aktivně zúčastnil (jako člen, lektor, koordinátor, manažer, dobrovolník) rozvoje českých neziskových organizací v oblasti sociálních služeb, prevence kriminality, volnočasových a komunitních aktivit a vzdělávání. Pomáhal jim strategicky plánovat, zlepšovat jejich dovednosti a kompetence v oblasti řízení, fundraisingu, public relations nebo dobrovolnictví, které je dlouhé roky jeho srdcovkou. Ve firemním prostředí konzultoval strategická rozhodnutí ve filantropii, firemním dobrovolnictví, ale také v širším kontextu společenské odpovědnosti. Příležitostně moderuji konference, kulaté stoly, facilituji týmové setkání. Posledních 5 let řídil obecně prospěšnou společnost EDUin.

    Miky Škoda

    MENTOR

    Miky Škoda je zakladatel Mobilis Institute a X-Challenge, skaut, průzkumník lidského potenciálu a start-up mentor. Miky sbírá zkušenosti z podnikání, vedení lidí, vědeckého bádání, horolezectví i cestování a dělí se o ně skrze veřejné vystupování, podporu podnikavosti v knize Můžeš (po)dělat cokoli a rozvoj adaptability v projektech se zaměřením na inovace, vzdělávání a vývoj firemní kultury.

    Hana Křepelková Rezková

    MENTORKA

    V Nadaci RSJ pracuje na strategickém rozvoji a designu systémové změny v oblasti podpory nadaných dětí. Je předsedkyní správní rady Invenia – Národního centra podpory nadání. V minulosti byla výkonnou ředitelkou Nadačního fondu Neuron a programovou ředitelkou Institutu dokumentárního filmu. V proměnlivých a chaotických systémech ji baví hledat směr, řád a smysl, v rigidních naopak změnu. To platí pro filmovou dramaturgii i systémové změny.

    Kateřina Šaldová

    MENTORKA

    Kateřina Šaldová pracuje jako projektová manažerka Nadace České
    spořitelny. Dlouhodobě se věnuje systémovým změnám ve společnosti,
    zejména v oblasti vzdělávání. Studovala sociologii a mediální studia na Karlově Univerzitě v Praze, na Univerzitě v New Jersey ve Spojených
    státech amerických a v Paříži na ENS. Dříve pracovala na genderových tématech v Sociologickém ústavu AV ČR a přes deset let budovala
    českou pobočku Amnesty International, kde vedla komunikační a poté advokační oddělení. Je předsedkyní Správní rady Nadačního fondu Eduzměna. Ráda propojuje lidi a různé světy a věří, že každý máme moc
    věci měnit.

    Drahomíra Podařilová

    MENTORKA

    Ráda podporuje a rozvíjí potenciál lidí a hledá cesty, jak zlepšit procesy, které nefungují nebo by mohly fungovat lépe. Pracovala na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy na zkvalitnění výstupů terciárního vzdělávání. Posledních 10 let působí v Nadaci Lilie & Karla Janečkových, kde měla na starosti projekty na podporu vzdělávání a v roce 2016 spoluzakládala akcelerátor 3-2-1 dílna. Od roku 2018 je členkou dozorčí rady Nadačního fondu Eduzměna.