Naučte se podnikat
s podporou odborníků

CO ZÍSKÁTE

 

 • 40 hodin praktických workshopů, kde se dozvíte, jak vytvořit byznys model, zanalyzovat konkurenci, uskutečnit zákaznický průzkum, vytvořit prototyp a vyladit cenotvorbu.
 • Sérii odborných seminářů, kde si osvojíte základy strategického a finančního plánování,
 • Osobní konzultaci až s 8 mentory z byznysu i nezisku.

KOMU JE PROGRAM URČEN

 • Inovátorům s projekty v počáteční fázi, kteří potřebují ověřit svůj byznys model.
 • Akcelerátor je určen neziskovkám, které chtějí vyzkoušet i jiný než fundraisingový přístup a láká je finanční udržitelnost.
 • Přihlaste se, pokud máte jasně definovaný problém a přicházíte s inovativním návrhem řešení.
 • Šanci na přijetí mají řešení s ambicí dopadu na tisíce uživatelů a škálovatelné projekty.
 • Přijímáme pouze dvoučlenné týmy.

KOLIK TO STOJÍ

 • Hodnota programu šplhá do desítek tisíc korun, naším posláním je ale podporovat ty, kteří chtějí spoluvytvářet zodpovědnou, vzdělanou a šťastnou společnost. Proto vybíráme jen poplatek ve výši 3 210 Kč za účastníka.
 • Týmům hradíme i ubytování a celodenní stravu ve výjezdní části akcelerátoru.
 • Pokud byste poplatek nemohli uhradit, je možné požádat o stipendium, stačí tuto možnost zašktnout v přihlášce.

CO VÁS ČEKÁ

Dozvíte se, co je to sociální podnikání a upevníte základní stavební kameny svého projektu. 

Vytvoříte 
prototyp, testovací web i kampaň a ověříte jej v terénu a s reálnými zákazníky.

Je váš projekt finančně udržitelný? Naučíte se strategicky plánovat.

Natrénujete veřejný projev. A konečně budete prezentovat jako rozený vypravěč příběhů.
Naučíte se pracovat se svými talenty, rozpoznáte své silné stránky a začnete růst.
Naši mentoři vám během jednoho předají své cenné rady. 

TERMÍNY PRO ROK 2024 

 

 • Přihlášky do akcelerátoru jsme přijímali do 14. 4.
 • 23. 4. a 25.4. proběhly osobní pohovory.
 • 13. až 15. 5. proběhne I. blok akcelerátoru v Praze.
 • 28. 5. až 1. 6. se uskuteční II. blok akcelerátoru mimo Prahu s ubytováním (místo bude upřesněno).
 • Program je nutné absolvovat v celé šíři a mezi jednotlivými bloky pracovat na zadání.

  EXPERTI, KTEŘÍ SE S VÁMI PODĚLÍ O SVÉ ZKUŠENOSTI

  2024

  Juraj Kováč

  LEKTOR

  Zakladatel programu “Rozbehni sa!”, kde učí lidi, jak rozběhnout jejich business nápad do 100 €. Garant projektů Nejlepší nápad, iNOVEum a Social Impact Award Slovensko, které rozvíjejí podnikavost studentů na středních a vysokých školách. Bývalý prezident AIESEC Slovensko a člen Alumni Hall of Fame.

  Milan Pařil

  LEKTOR a MENTOR

  Pracuje jako kouč, trenér a konzultant společností v režimu start-up až po nadnárodní korporace a veřejnou správu. Řídí společnost Inpram, zaměřuje se na strategii a vizi. Má zkušenosti z firem jakými jsou např. Telefónica O2, GTS Czech, PyrotekCZ, Imparta Ltd., Jihomoravské inovační centrum atp.

  Tomáš Řemínek

  LEKTOR a MENTOR

  Bývalý ředitel Informačního střediska Mikuláš, o. p. s., které se zabývalo náhradní rodinnou péčí. Vedl také organizaci Felicius, o. p. s., pořádající osobnostně rozvojové akce. Spoluzaložil chráněnou dílnu Lemniskáta, kde působí v dozorčí radě. Od roku 2014 řídí Nadaci Lilie & Karla Janečkových, je členem správní rady Nadačního fondu Eduzměna a Familylab ČR z.ú.

  Martin Hak

  LEKTOR

  Vypravěč příběhů. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace.

  Sidney Zdeněk Hornych

  MENTOR

  Nadšenec pro strojové učení a umělou inteligenci. Založil společnost SOCIFI zaměřenou na monetizaci a analýzu bezdrátových sítí. Rozjel digitální agenturu PositiveZero, která pracovala pro společnosti jako Microsoft, Heineken nebo Škoda Auto. Cenné zkušenosti získal během podnikání v Silicon Valley. Je zakladatelem společnosti IMMERSIANS. Primárně rozvíjí technologie ve společnostech KINTARA a GRASII.

  Lukáš Konečný

  LEKTOR

  Junior Partner ve venture capital platformě Y Soft Ventures, kde se vedle podpory zainvestovaných startupů stará o provoz a finanční řízení. Je jedním z expertních hodnotitelů Evropské komise a TAČR. Jako konzultant provádí začínající podnikatele jejich prvními businessovými kroky a těm zkušenějším pomáhá mít pořádek (nejen) ve financích, strategických plánech, obchodních modelech a nastavení businessu směrem dovnitř i ven. Nejradši relaxuje s (bas)kytarou v ruce.

  Jakub Hejzlar

  LEKTOR

  Spoluzaložil portál pro sdílení výukových materiálů Učitelnice, kde získává cenné zkušenosti a aktuálně vede celý tým Učitelnice. Věří, že jednotliví učitelé jsou ti odborníci, kteří přinesou tolik potřebnou změnu v přístupu ke vzdělávání. Nemá rád granty a dotace, protože odvádí pozornost a svazují ruce při budování produktu nebo služby.

  Petra Cihlářová

  MENTORKA

  Ředitelka společnosti UP 271, která spravuje portfolio startupů svěřeneckého fondu Trust 21 a zároveň soukromé investice Karla Janečka. Zaměřením projektová manažerka a konzultantka, která se věnovala zejména procházením změn ve společnostech a nastavování interních procesů. Zkušenosti má z menších českých společností, přes bankovní korporace až po 7 let konzultování a lektorování v tzv. „Velké 4“. Poslední 3 roky se naplno věnuje zejména startupům a částečně i filantropickým aktivitám v podobě členství ve správních či dozorčích radách. Práce s lidmi ji fascinuje natolik, že po absolvování různých koučovacích výcviků přešla na výcvik psychoterapeutický, který snad za rok dokončí.

  Michaela Dvořáková

  MENTORKA

  Věří, že je dobré znát svou vlastní hodnotu. Pomůže to totiž nejen jedinci, ale také společnosti. Tak přistupuje k práci, vedení lidí i osobním vztahům. Je CEO Žen s.r.o., mentoruje, vymýšlí a propojuje, projekty i lidi. Vidí věci „out of the box“, což vnímá jako svou výhodu.

  Tomáš Studeník

  MENTOR

  Tomáš Studeník si rád hraje na městského inovačního ninju. Má na kontě studia na HEC Paris a Oxford University, ale nebojte, neztratil smysl pro české ireálie. Tomáš se pustil do zdokonaluje nemocnice, továrny a celá města pomocí nejnovějších technologických vychytávek jako ai, genai a hybaj. Šéfuje si v konzultační firmě Insane Business Ideas, která je ještě více šílená, než zní. Tomáš před deseti lety přivezl do Čech koncept FuckUp Nights a sepsal k tématu „Velkou knihu fuckupů“.

  V roce 2020 ho magazín Computer World vyhlásil za TOP IT osobnost roku. Bejt osobností mu nestačilo a tak se pustil do projektu THEaiTRE, kde umělá inteligence dokázala po sto letech od premiéry R.U.R. Karla Čapka sepsat divadelní hru. V roce 2022 dal život středoevropskému health tech inkubátoru Caelestinus, protože má cenu dělat dobro a dělat to dobře. V roce 2023 Tomáš spolu s prof. Josefem Hynkem vydávají knihu „Umění neúspěchu“, aby motivovali k neúspěchu i nastupující generace.

  Jan Dolínek

  MENTOR

  Aktuálně pečuje o dárce v Centru paliativní péče, pomáhá růst Unii rodičů a je členem výboru Národní asociace dobrovolnictví. V posledních už více než dvaceti letech se aktivně zúčastnil (jako člen, lektor, koordinátor, manažer, dobrovolník) rozvoje českých neziskových organizací v oblasti sociálních služeb, prevence kriminality, volnočasových a komunitních aktivit a vzdělávání. Pomáhal jim strategicky plánovat, zlepšovat jejich dovednosti a kompetence v oblasti řízení, fundraisingu, public relations nebo dobrovolnictví, které je dlouhé roky jeho srdcovkou. Ve firemním prostředí konzultoval strategická rozhodnutí ve filantropii, firemním dobrovolnictví, ale také v širším kontextu společenské odpovědnosti. Příležitostně moderuji konference, kulaté stoly, facilituji týmové setkání. Posledních 5 let řídil obecně prospěšnou společnost EDUin.

  Miky Škoda

  MENTOR

  Miky Škoda je zakladatel Mobilis Institute a X-Challenge, skaut, průzkumník lidského potenciálu a start-up mentor. Miky sbírá zkušenosti z podnikání, vedení lidí, vědeckého bádání, horolezectví i cestování a dělí se o ně skrze veřejné vystupování, podporu podnikavosti v knize Můžeš (po)dělat cokoli a rozvoj adaptability v projektech se zaměřením na inovace, vzdělávání a vývoj firemní kultury.

  Hana Křepelková Rezková

  MENTORKA

  V Nadaci RSJ pracuje na strategickém rozvoji a designu systémové změny v oblasti podpory nadaných dětí. Je předsedkyní správní rady Invenia – Národního centra podpory nadání. V minulosti byla výkonnou ředitelkou Nadačního fondu Neuron a programovou ředitelkou Institutu dokumentárního filmu. V proměnlivých a chaotických systémech ji baví hledat směr, řád a smysl, v rigidních naopak změnu. To platí pro filmovou dramaturgii i systémové změny.

  Michal Beránek

  MENTOR

  Michal se 30 let věnuje vedení firem a týmů. Po všech těch zkušenostech věří, že cestou budoucnosti je vedení lidí tak, aby jim práce přinášela radost, bavila je a přitom byla firma dlouhodobě ne jenom ekonomicky udržitelná. Je většinovým vlastníkem firmy OpenOne, kde tento přístup plně rozvíjí a přes 7 let i aplikují. Zpravidla se tomuto stylu vedení firem říká svobodná firma, Michal raději používá označení firma sebeřídící.

  Co nabízíme?

  Máte nápad?  
  Podívejte se na 42 minutový videokurz, kde se dozvíte, jak pro něj najít byznys model. 

  Přihlášky na konzultace byly ukončeny dne 18. 3. 2024.

  Přihlášky do akcelerátoru byly ukončeny dne 14. 4. 2024.

  321 dílna logo

  Pomáháme rozjet byznys těm,
  které kromě dobročinnosti láká
  i finanční udržitelnost.

  Kontakty

  MICHAELA ZEZULOVÁ
  Koodinátorka projektu a péče o komunitu
  michaela.zezulova@nadacelkj.cz
  DRAHOMÍRA PODAŘILOVÁ
  Akcelerátor a program pro veřejnost
  drahomira.podarilova@nadacelkj.cz
  ZUZÁNA DOLEŽALOVÁ

  Napište nám

  Pořadatelem akce je Nadace Lilie & Karla Janečkových.
  Chcete se na něco zeptat? Rádi vám poradíme.

  8 + 15 =

  Odesláním potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami zpracování osobních údajů.
  Nadace
  Lilie & Karla
  Janečkových
  Zapova 18
  Praha 5
  150 00
   
  IČO: 02576040