Podpořili jsme už stovku
sociálních inovátorů

ABSOLVENTI

S námi se rozvíjeli zakladatelé zero waste obchodu Bezobalu, psychoterapeutka z programu Jak vychovávat a nezbláznit se, tvůrci edukativní hry Matemág nebo podporovatelé přírodního bohatství Na ovoce.

A společně s nimi jsme podpořili (a dodnes podporujeme) více než 70 týmů společensky prospěšných podnikatelů z řad architektů, učitelů, ekologů, lidí z nezisku, studentů, vývojářů, úředníků i pečovatelů na rodičovské dovolené.

Přidáte se i vy?

2023

Replug me Education

Jana, Kateřina

Pomáhají lidem najít zdravý vztah k technologiím i k sobě samým. Digitální svět je návykový – zcela záměrně. Pořádají workshopy pro školy, organizace i veřejnost. Šíří osvětu o digitální návykovosti.

Sebeobrana pro všechny

Lada, Linda

Sebeobrana pro všechny je určena dětem, seniorům, ženám, osobám se zdravotním postižením. Je založena na prevenci, vnímání svých potřeb, asertivitě, komunikaci a vymezení hranice. Fyzické techniky jsou přitom přizpůsobeny jednotlivým účastníkům.

Jedlík – nejedlík

Zdeňka, Denisa

Projekt si klade za cíl vytvořit edukativní portál na téma “jedlík – nejedlík” a nabízet na něm služby, které umožňují rodičům malých dětí používat výchovné a vzdělávací postupy a nástroje, které pomáhají rodiči řešit nevyhovující situaci s jídlem v prostředí a v kontextu dané rodiny.

Zvol si info

Kateřina, Veronika

Žáky, studenty i širokou veřejnost učí bezpečně sjíždět vlny internetu a vyznat se v digitálním světě. Neříkají, co si máte myslet, a nepřesvědčují o politických postojích. Na konkrétních příkladech poukazují na manipulaci a učí ji odhalovat.

Nevyhasni

Mikoláš, David 

Vytváří funkční systémy prevence syndromu vyhoření. Mapují problém, šíří osvětu, budují online portál nevyhasni.cz, sdílí příběhy a vzdělávají firmy a školy o prevenci syndromu vyhoření skrze workshopy a přednášky.

Talent Futures

Petr a Miky

Podporují mladé multioborově talentované lidi v definování budoucnosti skrze inovativní projekty. Jako komunitní inkubátor talentů spojují vzdělání a investici. Tvoří tak most mezi chutí zlepšovat svět a schopností fungovat v realitě tržního prostředí. 

Výkvět

Lamya, Michaela

Snaží se znovu oživit a podpořit pěstování květin k řezu v ČR a SR. Ručí za ekologicky vypěstované květiny – mají vlastní certifikaci. Šíří osvětu. Sbírají a analyzují data. Sdružují a vzdělávají komunitu ekologických květinářů.

Začít spolu (Step by step ČR) 

Dita, Lenka, Iveta

Vzdělávací program Začít spolu nabízí prostor, ve kterém se děti učí samostatně myslet, kde chyba je přirozenou součástí procesu učení stejně jako zodpovědnost za sebe sama a svoji práci.

Seznamte se také s absolventy z dalších let

2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016

Pomáháme rozjet byznys těm,
které kromě dobročinnosti láká
i finanční udržitelnost.

Kontakty

MICHAELA ZEZULOVÁ
Koodinátorka projektu a péče o komunitu
michaela.zezulova@nadacelkj.cz
DRAHOMÍRA PODAŘILOVÁ
Akcelerátor a program pro veřejnost
drahomira.podarilova@nadacelkj.cz
ZUZÁNA DOLEŽALOVÁ

Napište nám

Pořadatelem akce je Nadace Lilie & Karla Janečkových.
Chcete se na něco zeptat? Rádi vám poradíme.

4 + 1 =

Odesláním potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami zpracování osobních údajů.
Nadace
Lilie & Karla
Janečkových
Zapova 18
Praha 5
150 00
 
IČO: 02576040