Spolupracujeme
s profesionály
z byznysu i nezisku

PORADÍ I VÁM

Naši lektoři vás naučí základní byznysovou gramotnost, předají prezentační dovednosti, poradí s finančním plánem a projdou všechny nástroje potřebné k tomu, abyste otestovali životaschopnost vašeho projektu. Mentoři vám pomohou odhalit potenciál vašeho podnikání a budou oporou na vaší cestě. Zkrátka každý vás může něco naučit.

2016

Olga Shirobokova

LEKTORKA

Vzděláním diplomatka, v srdci dobrodružka a sociální podnikatelka. V posledních letech se věnuje rozvoji středoevropské pobočky mezinárodní organizace Ashoka, jejíž cílem je identifikace, propojení a podpora hybatelů změn po celém světě. Zároveň rozvíjí sociální podnik v Rusku na smysluplné zaměstnání žen po padesátce.

Martin Hak

LEKTOR

Vypravěč příběhů. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace.

Lukáš Hrdlička

LEKTOR

Založil Presenation.com, proškolil stovky lidí ve firmách jako Microsoft, LEGO či UniCredit Bank a připravil řečníky na světové konference a soutěže v Americe, Evropě i Asii. Své zkušenosti sdílel na TEDxEAL v Dánsku a skrz jeho online kurzy prošlo více jak 15 000 spokojených účastníků. 

Juraj Kováč

LEKTOR

Zakladatel programu “Rozbehni sa!”, kde učí lidi, jak rozběhnout jejich business nápad do 100 €. Garant projektů Nejlepší nápad, iNOVEum a Social Impact Award Slovensko, které rozvíjejí podnikavost studentů na středních a vysokých školách. Bývalý prezident AIESEC Slovensko a člen Alumni Hall of Fame.

Martin Hausenblas

MENTOR

V roce 1999 založil společnost ADLER Czech vyrábějící a vyvážející reklamní textil. Je autorem projektu Liftago – služby propojující taxikáře s pasažéry. Občansky i politicky aktivní v ústeckém kraji. Filantrop a člen správní rady Nadačního fondu pomoci.

Zdeněk Štěpánek

MENTOR

Průvodce vědomým podnikáním, kouč jednotlivců, týmů a systémů. Zkušený manažer, zakladatel a majitel řady firem, současně lektor Koučink akademie Libchavy. Praktický vizionář, který dokáže své sny proměňovat ve skutečnost.

Vítek Ježek

MENTOR

V roce 2013 spustil projekt Rekola – systém sdílených růžových kol, který pro svoje fungování potřebuje pouze mobilní telefon. Na tomto projektu se Vítek naučil, jak se dá efektivně přeměnit nápad v reálný produkt pomocí metodiky Lean startup. Kromě Rekol vede backendovou část webstudia manGoweb.

Silke Horáková

MENTORKA, LEKTORKA

Spolumajitelka Albatros Media a. s. a zakladatelka Nadace Albatros. Soukromá investorka, výkonná ředitelka asociace private equity & venture kapitálu (CVCA). Podporovatelka sociálního podnikání (Tilia Impact Ventures) a členka mezinárodního Ashoka Support Network.

Sidney Zdeněk Hornych

MENTOR

Zakladatel a CEO SOCIFI.cz zabývající se zvyšováním veřejné bezpečnosti, analytikou dat a monetizací WiFi a LTE sítí. Sidney má za sebou vývoj systémů pro státní správu a 10 let zkušeností z mediálního trhu. V roce 2014 otevřel kanceláře v Silicon Valley.

Milan Pařil

MENTOR

Pracuje jako kouč, trenér a konzultant společností v režimu start-up až po nadnárodní korporace a veřejnou správu. Řídí společnost Inpram, zaměřuje se na strategii a vizi. Má zkušenosti z firem jakými jsou např. Telefónica O2, GTS Czech, PyrotekCZ, Imparta Ltd., Jihomoravské inovační centrum atp.

Libor Winkler

MENTOR

Předseda představenstva společnosti RSJ, odborník na kapitálové trhy, akcionář Centra současného umění DOX, spoluzakladatel Pro arte, mecenáš řady projektů (např. Nadačního fondu Neuron) a investor.

Petr Škyřík

MENTOR

Vedoucí KISKu, proděkan pro přijímací řízení a rozvoj studijních programů, vyučující, studijní poradce a konzultant, předseda redakční rady Inflow, v letech 2004-2011 působil ve firmě PONTUS CZ s.r.o. jako informační manager

Jiří Bárta

LEKTOR

Výkonný ředitel Nadace Via. Je také spoluzakladatelem české Asociace komunitních nadací. Je členem Remarque Fora při New York University a také Synergos Institutu, jenž se v globálním měřítku zaměřuje na rozvoj filantropie. Zároveň je členem správní rady Nadačního fondu Reportér a nadačního fondu Via Clarita.

Petr Pouchlý

MENTOR

Projektový manažer, kreativec a evangelista gamifikace. Propojuje zkušenosti ze světa nadnárodních korporací (kde 13 let pracoval) s praxí z neziskového sektoru (kde pracuje mnohem déle) a soukromého podnikání ve svobodné firmě Court of Moravia.

Jan Školník

MENTOR

Spolumajitel a jednatel rodinné firmy HOBRA – Školník, s. r. o., působící globálně v oblasti mikrofiltrace průmyslových roztoků. Zakladatel a hybatel neziskové organizace Agentura pro rozvoj Broumovska, která sídlí v broumovském klášteře. Jan Školník usiluje nejen o rozvoj kláštera, ale o rozkvět celého regionu. Jako aktivní občan se účastní veřejného života a podporuje řadu společensky prospěšných a uměleckých projektů.

Margareta Křížová

LEKTORKA, MENTORKA

Jedna ze zakládajících partnerek CEAG, kde zodpovídá především za strategii, business development a poradenství v rámci fúzí a akvizic. Spolupracuje s fondy private equity, strategickými investory a vlastníky společností.

Ondřej Bartoš

MENTOR

Podnikatel a investor. První podnikatelské úspěchy slavil již při studiu na VŠE. Na konci tisíciletí spoluzakládal sdružení TUESDAY Business Network. Pracoval pro fond MCI Management S.A. Založil firmu Credo Ventures, která investuje do nadějných startupů.

Petr Vítek

MENTOR

Je spoluzakladatelem sítě Impact Hub v ČR. Dříve působil téměř 9 let v poradenské společnosti Deloitte, kde se věnoval především zvyšování výkonnosti a oblasti Human Capital. Společně se Silke Horákovou vede impact investiční fond Tilia Impact Ventures.

Tomáš Marada

MENTOR

Tomáš Marada je matematik, tajemník Karla Janečka a člen správní rady Nadace Karla Janečka. V letech 2008 – 2012 působil jako výzkumný asistent na Vrije Universiteit Amsterdam. Zajímá se o moderní technologie, Bitcoin /blockchain technologie a s tím související ekosystém.

Tereza Jurečková

MENTORKA

Zakladatelka sociálního podniku Pragulic, díky kterému si lidé bez domova přivydělávají na živobytí. Ve volném čase pomáhá začínajícím podnikatelům v sociální oblasti rozjet jejich nápady, radí se sociálními projekty MPSV, Nadaci Via nebo Člověku v tísni.

Daniel Franc

MENTOR

Daniel Franc stojí v čele týmu společnosti Google, jenž má na starosti jeden z nejrozsáhlejších programů pro spolupráci v IT a podnikatelské sféře, který on sám před 10 lety spoluzakládal. Má bohaté pracovní zkušenosti ze zahraničí.

Seznamte se s experty z dalších let

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016

Pomáháme rozjet byznys těm,
které kromě dobročinnosti láká
i finanční udržitelnost.

Kontakty

MICHAELA ZEZULOVÁ
Koodinátorka projektu a péče o komunitu
michaela.zezulova@nadacelkj.cz
DRAHOMÍRA PODAŘILOVÁ
Akcelerátor a program pro veřejnost
drahomira.podarilova@nadacelkj.cz
ZUZÁNA DOLEŽALOVÁ

Napište nám

Pořadatelem akce je Nadace Lilie & Karla Janečkových.
Chcete se na něco zeptat? Rádi vám poradíme.

1 + 6 =

Odesláním potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami zpracování osobních údajů.
Nadace
Lilie & Karla
Janečkových
Zapova 18
Praha 5
150 00
 
IČO: 02576040