Spolupracujeme
s profesionály
z byznysu i nezisku

PORADÍ I VÁM

Naši lektoři vás naučí základní byznysovou gramotnost, předají prezentační dovednosti, poradí s finančním plánem a projdou všechny nástroje potřebné k tomu, abyste otestovali životaschopnost vašeho projektu. Mentoři vám pomohou odhalit potenciál vašeho podnikání a budou oporou na vaší cestě. Zkrátka každý vás může něco naučit.

2021

Hana Fořtová

LEKTORKA A MENTORKA

Zakladatelka společnosti Frusack, která nabízí alternativu k jednorázovým mikrotenovým sáčkům. V kategorii start-up byla nominována na ocenění TOP ženy Česka. V roce 2016 založila společnost Infiberry, která se zaměřuje na ekologická řešení pro nákup a skladování potravin. Věnuje se také environmentálnímu vzdělávání a lobbování za legislativní změny. 

Libor Hoření

MENTOR

Mladý podnikatel, který v 17ti letech založil internetovou kuchařku Toprecepty.cz, podle které dnes vaří přes 4 miliony lidí za měsíc. Založil také pojízdnou kavárnu Dobrokáva, kde se neplatilo penězi, ale dobrým skutkem, investoval do mobilní aplikace Nesnězeno A vede zpravodajský server Pozitivní zprávy. Baví jej nahlížet na cokoli z různých úhlů pohledu a posouvat lidi a kupředu.

Lukáš Hrdlička

LEKTOR

Založil Presenation.com, proškolil stovky lidí ve firmách jako Microsoft, LEGO či UniCredit Bank a připravil řečníky na světové konference a soutěže v Americe, Evropě i Asii. Své zkušenosti sdílel na TEDxEAL v Dánsku a skrz jeho online kurzy prošlo více jak 15 000 spokojených účastníků. 

Juraj Kováč

LEKTOR

Zakladatel programu “Rozbehni sa!”, kde učí lidi, jak rozběhnout jejich business nápad do 100 €. Garant projektů Nejlepší nápad, iNOVEum a Social Impact Award Slovensko, které rozvíjejí podnikavost studentů na středních a vysokých školách. Bývalý prezident AIESEC Slovensko a člen Alumni Hall of Fame.

Klára Laurenčíková

MENTORKA

Speciální pedagožka, která vede Českou odbornou společnost pro inkluzivní vzdělávání. Je předsedkyní Vládního výboru pro práva dítěte, členkou Rady vlády pro lidská práva, členkou Výboru pro prevenci domácího násilí a členkou think tanku Vzdělávání 21 Univerzity Karlovy. Je členkou globální sítě sociálních inovátorů Ashoka Fellow.

Vojtěch Krmíček

MENTOR

Věnuje se podpoře podnikavosti ve vzdělávání a zároveň práci se vznikajícími firmami a startupy na půdě JIC. Je lektorem, konzultantem a koučem nejen pro majitele vznikajících firem, ale v posledních letech také pro prostředí škol a univerzit, do kterých přináší témata podnikavosti, podnikání, silných stránek a aktivního přístupu k životu.

Martina Břeňová

MENTORKA

Spoluzakladatelka Nadačního fondu Eduzměna. Do května 2021 pracovala jako manažerka filantropických aktivit sourozenců Lobkowitzů. Sedm let se podílela na budování Nadačního fondu Avast (NF Abakus), který je dnes třetí největší soukromou nadací v ČR. Pracovala pro řadu neziskových organizací, jako například Člověk v tísni nebo Nadace VIA. 

Magdalena Radová

MENTORKA

Investiční manažerka v Tilia Impact Ventures, prvním českém investičním fondu zaměřeném na udržitelné projekty s pozitivním společenským dopadem. Ve své práci se zaměřuje především na sledování společenského dopadu, konzultace early-stage projektům napříč sektory odpovědného podnikání a má na starosti správu celého fondu. 

Sidney Zdeněk Hornych

MENTOR

Nadšenec pro strojové učení a umělou inteligenci. Založil společnost SOCIFI zaměřenou na monetizaci a analýzu bezdrátových sítí. Rozjel digitální agenturu PositiveZero, která pracovala pro společnosti jako Microsoft, Heineken nebo Škoda Auto. Cenné zkušenosti získal během podnikání v Silicon Valley. Je zakladatelem společnosti IMMERSIANS. Primárně rozvíjí technologie ve společnostech KINTARA a GRASII. 

Milan Pařil

MENTOR

Pracuje jako kouč, trenér a konzultant společností v režimu start-up až po nadnárodní korporace a veřejnou správu. Řídí společnost Inpram, zaměřuje se na strategii a vizi. Má zkušenosti z firem jakými jsou např. Telefónica O2, GTS Czech, PyrotekCZ, Imparta Ltd., Jihomoravské inovační centrum atp.

Jindra Marešová

MENTORKA

Ředitelka Nadace Albatros, která se věnuje vzdělávání, především pak tématu inkluze, podpoře pedagogů a udělování studijních stipendií. Dříve pracovala v Amnesty International ČR a v Nadaci Open Society Fund Praha, kde působila jako koordinátorka grantového programu Společně bez předsudků.

Tomáš Studeník

MENTOR

Radikální inovátor a městský hacker. Pomáhá globálním firmám jako ŠKODA AUTO, Siemens nebo innogy probouzet inovačního ducha a hledat nové příležitosti v post-digitální době. Šéfuje konzultační společnosti Insane Business Ideas a jako kreativní ředitel působí v digitálním butiku Confidence Digital. 

Tomáš Řemínek

LEKTOR

Bývalý ředitel neziskové organizace Informační středisko Mikuláš, o. p. s., která se zabývala náhradní rodinnou péčí. Vedl také organizaci Felicius, o. p. s., pořádající osobnostně rozvojové akce. Spoluzaložil Lemniskátu – život bez bariér, o. p. s. V tomto chráněném pracovišti pro lidi s hendikepem vyrábějící papírenské výrobky působí dodnes jako předseda dozorčí rady. Od roku 2014 řídí Nadaci Karla Janečka, nyní .Nadaci Lilie & Karla Janečkových. 

Petr Pouchlý

MENTOR

Projektový manažer, kreativec a evangelista gamifikace. Propojuje zkušenosti ze světa nadnárodních korporací (kde 13 let pracoval) s praxí z neziskového sektoru (kde pracuje mnohem déle) a soukromého podnikání ve svobodné firmě Court of Moravia.

Martin Hak

LEKTOR

Vypravěč příběhů. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace.

Marcel Mysliveček

LEKTOR

Učitel pohybových dovedností. Přes deset let se v roli hráče i trenéra věnuje beach volejbalu, ve kterém v roce 2017 získal titul Mistra České republiky. Věnuje se také atletice, gymnastice a pohybu obecně. Je žákem učitele Ido Portal Method Petra Růžičky a od roku 2018 skrze Pohyb je život sám učí, jak se lépe hýbat. Od září 2020 k pohybu vede i děti od školního věku.   

Martina Bartl

LEKTORKA

Specialistka marketingu, media planner a media stratég s více než dvacetiletými zkušenostmi v mediální agentuře, v médiích i na klientské straně. V rámci mediálního plánování spolupracovala mnoha klienty (AirBanka, HP, Adidas, Home Credit..). Za uvedení značky Carsharing na český trh získala v roce 2019 ocenění Marketér roku – malý delfín.
Stála u zrodu online projektu Kam s dětmi.

Adam Táborský

LEKTOR

Inovátor a šiřitel duševního zdraví, psycholog tělem i duší. Dotýká se očima a jeho způsobem bytí je chůze. Po brouzdání Evropou na poli poradenství v oblasti řízení změn a inovací zakotvil mezi ploty (Bohnické nemocnice) a mezi stromy (projektu, který propojuje přírodu a duševní zdraví: Terapie mezi stromy). Dlouhé noční chvilky si zkracuje na Centru krizové intervence. Ruku v ruce se svou činorodostí zdůrazňuje potřebu lenošení, prázdna a nudy k tomu, aby mohly věci vznikat a dít se.

Seznamte se také s experty z minulých let

2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016

Pomáháme rozjet byznys těm,
které kromě dobročinnosti láká
i finanční udržitelnost.

Kontakty

MICHAELA ZEZULOVÁ
Koodinátorka projektu a péče o komunitu
michaela.zezulova@nadacelkj.cz
DRAHOMÍRA PODAŘILOVÁ
Akcelerátor a program pro veřejnost
drahomira.podarilova@nadacelkj.cz
ZUZÁNA DOLEŽALOVÁ

Napište nám

Pořadatelem akce je Nadace Lilie & Karla Janečkových.
Chcete se na něco zeptat? Rádi vám poradíme.

11 + 10 =

Odesláním potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami zpracování osobních údajů.
Nadace
Lilie & Karla
Janečkových
Zapova 18
Praha 5
150 00
 
IČO: 02576040